VTUA atņēmusi autoskolām traktortehnikas vadītāju mācību kartes

VTUA atņēmusi autoskolām traktortehnikas vadītāju mācību kartes

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras (turpmāk - VTUA) Mācību karšu izsniegšanas un atņemšanas komisija (turpmāk - komisija), 2019.gada laikā, konstatējot iesniegtajos dokumentos pretrunas un neatbilstības prasībām, kā arī pārbaudot iesniegtās sūdzības par dokumentu autentiskumu, autoskolām atņēmusi traktortehnikas vadītāju mācību kartes.

 

Mācību kartes atņemtas divām autoskolām, SIA „Autoskola Metro”, Preiļos un SIA Autoskola „Impērija”, Jēkabpilī, Krāslavā, Preiļos un Daugavpilī TR1un TR2 kategorijas traktortehnikas vadītāju sagatavošanai. Savukārt jaunas mācību kartes atteiktas izsniegt SIA „Autoskola Metro”, Krāslavā un Daugavpilī arī TR1un TR2 kategorijas traktortehnikas vadītāju sagatavošanai.

 

VTUA anulējusi arī visas mācību grupas iepriekš minētajām autoskolām, kuras atradās apmācības procesā, atbilstoši atņemtajām mācību kartēm. Tas nozīmē, ka minētās izglītības iestādes vismaz gadu nedrīkst apmācīt traktortehnikas vadītājus.

 

Tāpat VTUA atgādina, lai veiktu eksāmenus TR1 kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecību iegūšanai, attiecīgās kategorijas teorētiskās zināšanas un praktiskā pieredze ir apgūstāma pašmācības ceļā, savukārt TR2, TR3 vai TR4 kategoriju pašmācībā atļauts iegūt personai, kurai vismaz 12 mēnešus jau ir kāda no traktortehnikas vadītāja kategorijām. Ja personai ir nepietiekamas zināšanas un prasmes, lai iegūtu nepieciešamo traktortehnikas kategorijas vadītāja apliecību, tās ir apgūstamas traktortehnikas vadītāju izglītības iestādē, kura izsniedz mācību reģistrācijas karti (apliecinājumu), ka persona sekmīgi pabeigusi teorētisko un praktisko apmācību atbilstoši normatīvajiem aktiem par traktortehnikas vadītāju sagatavošanas kārtību.

 

Pirms autoskolas izvēles un apmācības uzsākšanas, VTUA aicina topošos traktortehnikas vadītājus iepazīties ar Atvērto datu portālā pieejamo informāciju par Traktortehnikas vadītāju izglītības iestādēm, kurām VTUA izsniegusi traktortehnikas vadītāju mācību kartes.

 

 • Publicēts:
  17.10.2019

Darba plāns

 • Traktortehnikas tehniskās apskates
 • Ceļu satiksmes noteikumu tests
 • Traktortehnikas Izglītības iestādes paškontroles anketa
 • Uzticības tālrunis
 • Oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā
 • Lauksaimniecības skaitīšana 2020