Izstādē Rāmavā varēs mainīt vecā parauga traktortehnikas vadītāja apliecību

Izstādē Rāmavā varēs mainīt vecā parauga traktortehnikas vadītāja apliecību

2019.gada 11.-13. aprīlim Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras (turpmāk - VTUA) Rīgas reģiona nodaļas birojs aicina uz 27. starptautisko lauksaimniecības, lopkopības, dārzkopības un komunālās saimniecības izstādi “Pavasaris 2019”, Rāmavā, kurā pulcēsies vairāki tūkstoši profesionāļu un interesentu. Izstādes atklāšana notiks 11.aprīlī plkst. 11:00, bet darba laiks: ceturtdiena-sestdiena plkst. 10:00-17:00.

 

Izstādes apmeklētāju ērtībai VTUA Rīgas reģiona nodaļas biroja klientu pieņemšanas laiks tiek pagarināts un sakrīt ar izstādes darba laiku. Ja izstādes laikā plānojat apmeklēt VTUA, aicinām pakalpojuma saņemšu pieteikt savlaicīgi, piemēram, ja plānojat veikt eksamināciju traktortehnikas kategorijas iegūšanai (tālr.29387160, 26603850, e-pasts: riga@vtua.gov.lv).

 

Lauksaimniekiem, lopkopjiem, dārzkopjiem un citiem izstādes apmeklētājiem VTUA nodrošinās iespēju, ārpus ierastā klientu pieņemšanas laika, iegūt interesējošo informāciju un saņemt pakalpojumus traktortehnikas uzraudzības jomā - veikt traktortehnikas reģistrāciju, pieteikties traktortehnikas tehniskajām apskatēm vai augu aizsardzības līdzekļu iekārtu (smidzinātāju) pārbaudēm, kārtot eksāmenus traktortehnikas „TR1” un ,,TR2” kategorijas vadītāja apliecības iegūšanai, apmainīt traktortehnikas vadītāja apliecību, iepazīties ar informāciju par Latvijas Lauksaimniecības muzeja un K.Ulmaņa piemiņas muzeja „Pikšas” aktualitātēm, kā arī gūt citu ar VTUA saistītu informāciju.

 

Lai varētu apmainīt vadītāja apliecību, pretendentam:

 • jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte);
 • jāiesniedz viena foto kartīte dokumentiem (3x4 cm);
 • jāuzrāda transportlīdzekļa vadītāja apliecība (ja tāda ir);
 • jābūt derīgai transportlīdzekļu vadītāja veselības pārbaudei (ar atzīmi pašgājējmašīnas);
 • jābūt nomaksātiem naudas sodiem, kas saistīti ar ceļu satiksmi (ja tādi ir uzlikti);
 • jāuzrāda pirmās palīdzības mācību kursu beigšanas apliecību vai vidējās, vai augstākās medicīniskās izglītības ieguvi apliecinošu dokumentu, vai izziņu par mācīšanos medicīnas izglītības iestādē, ja persona iepriekš nav ieguvusi tiesības vadīt mehāniskos transportlīdzekļus;
 • jāveic samaksa TIKAI ar bezskaidras naudas maksājumu birojā uz vietas.

 

Traktortehnikas vadītāja tiesības pēc visu trīs sekmīgas eksāmenu veikšanas var iegūt persona, kas pabeigusi teorētisko un praktisko apmācību, kā arī attiecīgās kategorijas teorētiskās zināšanas un praktisko pieredzi ir apguvusi pašmācībā. Pašmācībā var iegūt TR1 kategoriju, savukārt TR2, TR3 vai TR4 kategoriju pašmācībā atļauts iegūt personai, kurai vismaz 12 mēnešus jau ir kāda no traktortehnikas vadītāja kategorijām. Persona ir atbrīvota no ceļu satiksmes noteikumu eksāmenu kārtošanas, ja tai ir tiesības vadīt traktortehniku vai C1 vai C kategorijai atbilstošus transportlīdzekļus.

 

Tāpat VTUA atgādina, ka kopš 2018.gada septembra tiek mainīta vecā parauga traktortehnikas vadītāja apliecība, pat, ja derīguma termiņš vēl nav beidzies, pret jauno kategoriju bez papildu eksāmenu veikšanas. Jaunā traktortehnikas vadītāja apliecība paplašina traktortehnikas kategoriju grupas - persona ir tiesīga vadīt plašāku traktortehnikas klāstu nekā tas ir paredzēts vecā parauga apliecībā.

 

27. starptautiskās izstādes sadaļas – lauksaimniecībai, lopkopībai, komunālai saimniecībai, dārzkopības tehnikai un materiāliem, kā arī izglītības iespējas – sniedz daudzpusīgu iespēju nozaru speciālistiem atrast noderīgu informāciju un materiālus, iegūt jaunas idejas ikdienas darbam un citus praktiskus risinājumus vienuviet.

 

Papildu informācija:

https://www.aml-ramava.lv/lv/izstades/izstade/

 • Publicēts:
  09.04.2019

Darba plāns

 • Traktortehnikas tehniskās apskates
 • Ceļu satiksmes noteikumu tests
 • Traktortehnikas Izglītības iestādes paškontroles anketa
 • Uzticības tālrunis
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā